Nalazite se ovdje: Osnovne škole

Državna natjecanja osnovnih škola

Geografija

E-mail Ispis PDF
Na državnom natjecanju iz povijesti koje  je održano u Poreču  u kategoriji 5. razreda Tin Rogina iz II. Osnovne škole Varaždin bio je deseti, a mjesto iza njega plasirao se njegov školski kolega Borna Bregović. U kategoriji 8. razreda Filip Milošević iz OŠ Šemovec bio je deseti.

Povijest

Na u Poreču održanom državnom natjecanju iz povijesti učenici u kategoriji osmih razreda Antonio Bukovec iz OŠ "Gustava Krkleca" iz Maruševca osvojio je drugo mjesto, a  Jasmina Justament iz ivanečke osnovne škole bila je trinaesta.

Kemija

Matea Križanić iz varaždinske VI. osnovne škole državna je prvakinja iz kemije u kategoriji sedmih razreda, a u istoj kategoriji drugo mjesto podijelili su Iva Bušić, također iz VI. Osnovne i Anabela Ljubić iz OŠ "I. Kukuljevića Sakcinskog" iz Ivanca. Anja Petric iz OŠ "Petar Zrinski" iz Jalžabeta bila je deseta u kategoriji 8. razreda. Mlade kemičare za natjecanje koje je održano u Puli pripremale su mentoric e Marina Cestar i Vesna Jeremić - Premec.

Biologija

Na državnom natjecanju iz biologije Mateja Cesarec iz I. OŠ Varaždin bila je četvrta, kao jedina predstavnica Varaždinske županije u kategoriji osnovnih škola.

Informatika

Josip Kelava iz  VI. Osnovne škole Varaždin pobjednik je državnog natjecanja iz informatike u skupini LOGO, u kategoriji 6. razreda.  Drugo mjesto  osvojio je  Benjamin Ikanović iz OŠ Šemovec u skupini QBASIC u kategoriji 5. Razreda, dok je treće osvojio Josip Kelava, ali u skupini QBASIC. Šesta su mjesta osvojili Melani Krobot iz OŠ Ludbreg u skupini QBASIC do 5. razreda, te  David Bačan i Valentino Bencek iz OŠ Petrijanec sa svojim radom "BB glagoljica" .Petra Jambriško iz OŠ Vinica bila je 9. U LOGO-u za osme razrede, a isto je mjesto osvojio i  Damjan Grđan iz OŠ Vidovec u osnovama informatike.

Hrvatski jezik

Lea Ledinščak iz Osnovne škole Ante Starčevića iz Lepoglave osvojila je izvrsno 2. mjesto  na državnom natjecanju iz hrvatskog jezika u kategoriji 8.razreda. Među osnovnoškolcima iz Varaždinske županije, na državno su natjecanje pozvani i Marin Medved  iz osnovne škole Kneginec Gornji  i Vjera Krašek iz Osnovne škole I.K.Sakcinskoga iz Ivanca,  koji su u kategoriji  8. Razreda podijelili 10. Mjesto. Mentori su im bili Branka Kuća, Ivana Trogrlić i Irena Pejnović.

Matematika

Josip Kelava, učenik varaždinske VI. Osnovne škole, osvojio je 1. nagradu na državnom natjecanju iz matematike u kategoriji 6. Razreda. Na natjecanju, koje je održano u Opatiji od 31. ožujka do 2. travnja, izvrsna je bila i Maja Puček iz OŠ Tužno, koja je u kategoriji 8. razreda osvojila 2. nagradu. Priznanja su dobili Petra Jambriško iz OŠ Vinica u kategoriji 8. razreda, Anabela Ljubić iz OŠ "I.K. Sakcinskog" iz Ivanca u kategoriji 7. razreda te njena školska kolegica Teodora Puček u kategoriji 5. razreda. Popis svih sudionika državnog natjecanja iz Varaždinske županije pogledajte ovdje.

Njemački jezik

Benjamin Bek iz osnovne škole "Andrije Kačića Miošića" iz Gornje Voće osvojio je 10. mjesto na državnom natjecanju iz njemačkog jezika u kategoriji A osnovne škole. Mentorica mu je bila Anita Smrečki, a na natjecanju u Primoštenu je sudjelovalo 17 osnovnoškolaca iz cijele Hrvatske.

Eko kviz

Josip Skender, Eva Čerpinko. Matea Cesarec i Lena Kocijan, učenici I. OŠ Varaždin, osvojili su odlično 4. mjesto na državnom i svehrvatskom "Eko kvizu" koji se od 20. do 22. ožujka održao u Primoštenu. Eko kviz sastojao se od natjecanja u čak 5 predmeta - biologiji, kemiji, ekološkoj i znanstvenoj kulturi te vjeronauku, a pod mentorstvom Karmen Zgrebec  natjecali su se u konkurenciji čak 37 ekipa iz Hrvatske i BiH. Sve rezultate pogledajte ovdje.